Křesťané prosí vládu aby na Letnice (31.5.) otevřela po příkladu USA všechny chrámy Doporučený

Seslání ducha svatého Seslání ducha svatého Tizian Benátky

V neděli 31. května nastává pro všechny opravdové křesťany vyvrcholení velikonočních svátků - Seslání Ducha svatého na ustrašené apoštoly, kteří poté, deset dní po  nanebevstoupení Ježíše Krista, dostali sílu vyjít mezi lidi a neohroženě zvěstovat Kristovo poselství o Boží lásce k nim. Letnice jsou tak vyvrcholením a naplněním nejvýznamnějšího křesťanského svátku - Velikonoc. Bůh skrze Ducha svatého působí v každém člověku. Duch svatý je Bohem působícím v nás. Proto by měli dostat všichni občané, bez omezení, možnost uctít účastí na bohoslužbách v tento pro ně nejvýznamnější den v roce.  Skvěle se k tomu postavil hluboce věřící americký prezident Donald Trump: „Někteří guvernéři pokládají potratové kliniky a obchody s alkoholem za nezbytné, ale chrámy ne. To není správné. Napravuji tuto nespravedlnost a nazývám chrámy nezbytnými. Vyzývám guvernéry, aby otevřeli chrámy hned teď! Miliony Američanů pokládají uctívání Boha za nezbytnou součást svého života. Guvernéři jsou povinni udělat všechno pro to, aby bohoslužebná místa byla otevřena o tomto víkendu. Jestliže to neudělají, guvernéry vyměním! V Americe potřebujeme více modlitby, ne méně.“ 

Pokud náš pan prezident nebude následovat příkladu amerického kolegy, prosíme všechny biskupy v čele s patriarchou českým Dominikem kardinálem Dukou, aby požádali vládu o to, ať dostanou, bez omezení, možnost všichni věřící uctít svou účastí na  bohoslužbách alespoň v tento pro ně nejvýznamnější den v roce. Křesťané potřebují v tento významný den konat pokání a modlit se. To nejvyšší dobro je sice život, ale významnější je život věčný! 

Křesťané proto prosí, aby se každý diecézní či pomocný biskup obrátil za svou diecézi a podpořil otce Dominika kardinála Duku, aby se mohl jménem všech křesťanů v celém národě obrátit přímo na prezidenta a vládu osobně se žádostí o otevření všech chrámů 31. května 2020 bez omezujících podmínek! Dopisy všech biskupů budou v hodině jejich smrti před Božím soudem svědectvím, že nezapřeli Krista ani nechytračili jako Pilát.

Věřme, že po společných modlitbách ve všech chrámech a kostelích v zemi Duch svatý seslaný v tento den lidstvu zasáhne i do situace s koronavirovou karanténou a obrátí ji k rychlému ukončení.  A to v duchu zvolání Proroka : „Duchu svatý, přijď od čtyř úhlů světa a zaduj na tyto duchovně povražděné (duchem lži a smrti), ať ožijí!“ (Ez 37,9)

Číst 575 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v CÍRKEV
IVANA HASLINGEROVÁ, šéfredaktorka revue FRAGMENTY

Šéfredaktorka  revue Fragmenty:

RNDr. Ivana Haslingerová, CSc., ředitelka Odboru pro styk s veřejností KKČ, (*21.08.1946 v Praze)

Vystudovala SVVŠ v Humpolci (1960-64) a Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor fyzika pevných látek (1964-69). V letech 1970-71 absolvovala tamtéž postgraduální studium za účelem získání titulu RNDr., v roce 1977 tam obhájila disertační práci v oboru fyziky pevných látek a získala titul CSc. Výsledky její kandidátské práce byly využity mj. v Ústavu jaderné fyziky v Řeži u Prahy při studiu slitin kovů tvořících povlaky jaderného paliva v jaderných reaktorech, které jsou vystaveny extrémním teplotním a dalším podmínkám. Pracovala tam jako odborný asistent v letech 1973-74. V letech 1975-93 působila jako vědecký pracovník v Ústavu fyzikální chemie a elektrochemie J. Heyrovského ČSAV. Během své vědecké působnosti publikovala 39 původních vědeckých prací a příspěvků na vědeckých konferencích z oboru studia krystalické struktury a vlastností pevných látek a teoretické kvantové fyziky a chemie. Dvakrát jí byla udělena mimořádná Cena Akademie věd. Od roku 1994, po nedobrovolném odchodu z AV ČR po bezprecendentním zákroku tehdejšího předsedy Akademie věd ČR Rudolfa Zahradníka se věnovala publicistice a od 1997 je šéfredaktorkou revue Fragmenty. Prostřednictvím revue Fragmenty jsou zajišťovány granty a umělecké projekty, neboť je zasílána významným osobnostem ze světa kultury, podnikání a politiky. Náplní revue jsou převážně původní články a rozhovory s významnými osobnostmi. Nikdy nebyla členkou KSČ, neboť komunizmus pokládá za největší neštěstí lidstva. Jejím koníčkem je malování, politika, psaní článků a esejů, počítače, četba, turistika. Je vdaná, manžel Doc. Ing. Jiří Pancíř, CSc., syn Michal Haslinger. Je dcerou Libuše Pamětnické, básnířky a spisovatelky kraje Vysočina.

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Právě přítomno: 971 hostů a žádný člen

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %