Login Form přihlašovací formulář

close

Sign In

close

Register

All fields are required(*).

Řešení uprchlické krize Evropskou unií je morální kýč Doporučený

  • čtvrtek, zář 03 2015
  • Napsal(a)  Jana Havelková, tisková mluvčí ODS
Profesor Petr Fiala, předseda ODS Profesor Petr Fiala, předseda ODS snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

Odmítáme všechny laciné populistické výzvy, nespravedlivé nálepkování a morální kýč v diskusi o řešení uprchlické krize. Nic z toho Evropě ani uprchlíkům nepomůže. Vyzýváme ke střízlivému úsudku a racionálnímu postupu. Odmítáme verbální útoky a pokusy o vydírání ze strany evropských politiků  a navrhujeme tyto nové konkrétní kroky k řešení uprchlické krize:

ODS navrhuje urychlené zvýšení trestů za převaděčstvínavýšení humanitární pomoci ČR přímo do krizových oblastí na 0,33 % HDP, což představuje zvýšení z dnešních 4 mld. na 13 mld. Kč. Tím splníme, k čemu jsme se zavázali.

ODS dlouhodobě prosazuje v řešení uprchlické krize důslednou ochranu vnějších hranic Unie. Vláda ČR musí vyvinout co nejsilnější tlak na orgány Evropské unie k okamžitému zavedení efektivních opatření k vnější ochraně hranic.  Reformu přebujelého evropského sociálního systému včetně omezení sociálních výhod azylantů. Zpřísnění podmínek pro imigraci a zvýšení tlaku na integraci imigrantů. Důsledné potírání organizovaného zločinu, pašeráctví a obchodu s lidmi. Rozvinutí pomoci přímo v konfliktních oblastech včetně spuštění účinné informační kampaně o nebezpečích spojených s migrací.  Reformu návratové politiky.

Odmítáme verbální útoky a pokusy o vydírání ze strany evropských politiků v souvislosti s uprchlickou krizí. Jejich prohlášení postrádají základní respekt k názorům jiných členských států. Přitom kritický rozum a poctivá reflexe jasně ukazují, že dosavadní většinový evropský postoj není schopen předcházet vzniku uprchlických ghett a rostoucímu přílivu uprchlíků.

 

 

Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase