Norský systém Barnevern v ČR nechceme, chceme Michálkovi chlapce Doporučený

Synové paní Michálkové Synové paní Michálkové

Europoslanci Petr Mach (Svobodní) a Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) napsali otevřený dopis norské vládě kvůli kauze zadržovaných českých dětí. Petr Mach k tomu říká: „Poradili jsme se, jak dál pomoci Evě Michalákové dostat ukradené děti zpět. Jsme přesvědčeni, že naše vláda musí jednat s norskou o dohodě, na jejímž základě by byly děti vydány do České republiky. V tom duchu jsme norské vládě napsali dopis.“

 

Otevřený dopis Norské vládě

Erna Solberg

Předsedkyně vlády Norského království

Kontaktní kancelář Předsedkyně vlády

Postboks8001  Dep, 0030 Oslo

 

Vážená paní předsedkyně,

v minulých měsících veřejnost v naší zemi otevřeně podporovala paní Michalákovou v její snaze získat zpět své odebrané děti. Její chlapci byli uneseni na základě vymyšlených důkazů o údajném zneužívání. Žádné z těchto tvrzení však nikdy nebylo prokázáno a představitelé policie navíc potvrdili nevinu matky. Nicméně úřady se rozhodly vzít děti natrvalo.

Norská vláda slíbila, že adopce chlapců nepřichází v úvahu a my jsme těmto slovům slepě uvěřili. Nyní je pověst Norského království v troskách. Jak může národ, který každý rok hostí předávání Nobelovy ceny míru, porušit svůj slib?

Mnoho Čechů věřilo, že Norsko je jedna z nejvyspělejších zemí světa a měli jej za vzor. Až do této doby se v souvislosti s Norskem hovořilo v superlativech. Nyní se cítíme zklamáni a rozzlobeni.

Stejný systém jako „Barnevern“ je nyní zaváděn v naší zemi, a to za podpory peněz z Vašich Norských fondů. Mluvíme jménem lidí, kteří odmítají tyto peníze!

Naše země spolu navzájem obchodují. Vy kupujete naše auta a my dovážíme Váš zemní plyn a ryby. To je dobré. Ale prosím, nedovážejte nám Váš systém Barnevern a nechte tyto peníze v kapsách norských daňových poplatníků. 

Norský velvyslanec v Bruselu prohlásil, že jediná možnost, jak matka získá děti zpět, spočívá v tom, že česká a norská vláda uzavřou dohodu o vrácení chlapců do České republiky, jejíž jsou občany. Doufáme, že tato jednání brzy začnou.

S pozdravem

Petr Mach

poslanec Evropského parlamentu

Tomáš Zdechovský

poslanec Evropského parlamentu

 

Související položky (podle značky)

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %