Fragmenty - MEDIOKRACIE - TŘETÍ VELMOC
IVANA HASLINGEROVÁ

IVANA HASLINGEROVÁ

Šéfredaktorka  revue Fragmenty:

RNDr. Ivana Haslingerová, CSc., ředitelka Odboru pro styk s veřejností KKČ, (*21.08.1946 v Praze)

Vystudovala SVVŠ v Humpolci (1960-64) a Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor fyzika pevných látek (1964-69). V letech 1970-71 absolvovala tamtéž postgraduální studium za účelem získání titulu RNDr., v roce 1977 tam obhájila disertační práci v oboru fyziky pevných látek a získala titul CSc. Výsledky její kandidátské práce byly využity mj. v Ústavu jaderné fyziky v Řeži u Prahy při studiu slitin kovů tvořících povlaky jaderného paliva v jaderných reaktorech, které jsou vystaveny extrémním teplotním a dalším podmínkám. Pracovala tam jako odborný asistent v letech 1973-74. V letech 1975-93 působila jako vědecký pracovník v Ústavu fyzikální chemie a elektrochemie J. Heyrovského ČSAV. Během své vědecké působnosti publikovala 39 původních vědeckých prací a příspěvků na vědeckých konferencích z oboru studia krystalické struktury a vlastností pevných látek a teoretické kvantové fyziky a chemie. Dvakrát jí byla udělena mimořádná Cena Akademie věd. Od roku 1994, po nedobrovolném odchodu z AV ČR po bezprecendentním zákroku tehdejšího předsedy Akademie věd ČR Rudolfa Zahradníka se věnovala publicistice a od 1997 je šéfredaktorkou revue Fragmenty. Prostřednictvím revue Fragmenty jsou zajišťovány granty a umělecké projekty, neboť je zasílána významným osobnostem ze světa kultury, podnikání a politiky. Náplní revue jsou převážně původní články a rozhovory s významnými osobnostmi. Nikdy nebyla členkou KSČ, neboť komunizmus pokládá za největší neštěstí lidstva. Jejím koníčkem je malování, politika, psaní článků a esejů, počítače, četba, turistika. Je vdaná, manžel Doc. Ing. Jiří Pancíř, CSc., syn Michal Haslinger. Je dcerou Libuše Pamětnické, básnířky a spisovatelky kraje Vysočina.

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
11. 10. 2019 15:58

Kázání krakovského metropolity Marka Jędraszewského, které decentně připomnělo zásadní body katolické sexuální morálky vztahující se k otázce homosexuality a křesťanské školní výchovy, vyvolalo mediální bouři. A to dokonce i v katolickém Polsku. Arcibiskup se stal terčem zuřivých mediálních útoků levicových liberálů, modernistů a LGBT spolků. Ddostal se doslova na pranýř LGBT lobby. Nezůstal naštěstí osamocen. Obdržel podporu od několika biskupských konferencí - polské, české, maďarské a slovenské a postavili se za něj četní arcibiskupové, biskupové i věrní věřící. Takže se nakonec ukázalo, že měl pravdu a zdálo by se, že je již zbytečné o tom psát. Přesto je dobré si připomenout, oč vlastně šlo, a jaký názorový totalitarismus  se začíná v kulturní křesťanské Evropě šířit, když může být tak nedůstojně urážen metropolita za své země za kázání ke svým věřícím. Je to jasný doklad toho co způsobilo přijetí antidiskriminačního zákona. Každá několika procentní menšina se nadřazuje nad požadavky většiny a to již dokonce hrubým fyzickým násilím. Připomeňme si, co se tedy přesně stalo. 

9. 10. 2019 11:23

Společnost Project Management Institute zveřejnila 8. října 2019  ve Filadelfi  na seznamu Most Influential Projects 50 nejpozoruhodnějších a nejvýznamnějších  projektů s největším dopadem na lidstvo za posledních 50 let. Od mrakodrapů po nejmodernější technologie k vědeckým objevům. Seznam oceňuje projekty, které změnily odvětví i celkové obchodní prostředí od technologií po zdravotnický sektor, infrastruktury po architekturu a financí po zábavu. Mezi nejvýše hodnocenými jsou kultovní úspěchy jako například Apollo 11, letoun Boeing 747B a projekt lidského genomu, stejně jako méně známé triumfy, jako jsou například Špicberské globální úložiště semen v Norsku a fotovoltaická elektrárna Tengger Desert Solar Park v Číně. Nejvýše hodnoceným projektem je vytvoření celosvětového webu.

9. 10. 2019 9:41
6. 10. 2019 12:55

Před více než padesáti lety začal Milan Knížák experimentovat s gramofonem jakožto hudebním nástrojem. Broken Music, jak později souhrnně pojmenoval nově vzniknuvší hudbu, se stala klíčovým konceptem pro pozdější hudební žánr zvaný turntablism. V roce 2009 kurátor a hudebník Ignaz Schick uspořádal čtyřdenní akci pod názvem T.I.T.O. - The International Turntable Orchestra. Představili se v ní umělci, kteří používají gramofon jako hudební nástroj. Na tuto akci po deseti letech Ignaz Schick navázal při hudebním festivalu Kontakte, v jehož rámci uspořádal Maraton turntablistů. V berlínské Akademii umění se poslední zářijovou neděli sešli turntablisté z celého světa a během odpoledne a večera zazněla elektroakustická hudba, noise, ambient, industrial, musique concrete i avantgarda fluxového hnutí – sóla, dua i celý třináctičlenný orchestr turntablistů.

6. 10. 2019 12:04

Podle šetření CVVM je předseda TRIKOLÓRY je Václav Klaus mladší nejdůvěryhodnějším našim vrcholným politikem. Dalo mu důvěru 42 procent lidí před premiérem Andrej Babišem, který se umístil druhý s 38 procenty. Ocenění Václava Klause ml. je o to větším úspěchem, že průzkum 1046 respondentů byl dělán 7.-17.  září, kdy jeho nová strana TRIKOLÓRA ještě neměla ani slučovací sněm a Klaus byl dle sdělení agentury zařazen pouze jako její předpokládaný lídr. Na třetím místě se za Andrejem babišem umístili Tomio Okamura a Ivan Bartoš  s 29 procenty a Jan Hamáček s 25 procenty získal pouze bramborovou čtvrtou cenu.

2. 10. 2019 14:29

Naše zem je od 2.10.2019 bohatší o 150 stromů na podporu projektu „Sázíme budoucnost“ (www.sazimebudoucnost.cz )Poblíž obce Vyskeř v CHKO Český ráj poroste nová ovocná alej třešní, hrušek a švestek. Pozemky jsou ve vlastnictví obce a poskytují nádherný výhled do krajiny Českého ráje.  Cílem projektu "Sázíme budoucnost" je do pěti let vysadit 10 milionů stromů ve volné krajině mimo les. Může se do něj zapojit úplně každý, komu leží naše krajina na srdci. Každý občan může sázet a výsadby do projektu registrovat nebo  poslat peníze na výsadby, které pak zajistí dobrovolnické organizace. Jak vše shrnul premiér Andrej Babiš, který spolu s dobrovolníky alej vysázel: "Škála zapojení veřejnosti je široká a já chci všechny pozvat, aby se do tohoto bohulibého, ale také velmi užitečného projektu zapojili. Protože stromy potřebujeme pro naše přežití.“ Sto padesát stromů Ve Vyskeři bylo vysázeno na na připomenutí odkazu milovníka přírody indického prezidenta Mahátmy Gándhího u příležitosti jeho 150 výročí narození.

30. 9. 2019 12:06

Komentátor Lidových novin Jan Klesla si kdysi dovolil napsat, že „Éra vlády Václava Klause patří k těm horším obdobím v dějinách naší země. Z jeho devadesátých let, nezvládnuté transformace hospodářství, dělení státu a trhu jsme se ještě pořádně nevzpamatovali…“. Bohužel díky takovým mediálním pracovníkům přebírá postupně podobné zločinné lži a nehoráznosti mnoho mladých lidí, kteří nezažili období, kdy právě díky profesoru Václavu Klausovi a jeho nejbližším spolupracovníkům se naše společnost nevrátila pod vedením levicových disidentů v čele s Václavem Havlem zpět k budování dalšího socialismu, ale díky Klausově úspěšné ekonomické transformaci žijeme od 1. ledna 1991 v kapitalismu s tržní ekonomikou, konvertibilní měnou a svobodou. A na rozdíl od ostatních postkomunistických zemí jsme nebyli ožebračeni hyperinflací o úspory, nemuseli jsme odcházet za prací do ciziny atd., atd... Ne nadarmo je tato doba působení profesora Klause nazývána ve světě Klausismem, podobně jako je doba vlády největší evropské političky poválečné doby Lady Margaret Thatcherové nazývána Thatcherismem.

16. 9. 2019 11:34

Při procházce ještě loni nádhernými lesy kolem Želivky nedaleko Humpolce se mi okamžitě vybavil můj 8 let starý článek z 16.10.2011 Václav Klaus: "Pane ministře, vykašlete se na patafyzické instituce!", o semináři „Kůrovcová kalamita – argumenty zastánců zdravého rozumu“ věnovaném ekologické katastrofě na Šumavě způsobené bezohledným chováním tehdejšího ministra životního prostředí Martina Bursíka. Protože podtitul semináře zněl „Argumenty zastánců zdravého rozumu", vystoupili na něm ředitel Národního parku Šumava (NPŠ) Jan Stráský, ministr životního prostředí Tomáš Chalupa, známý ekolog a publicista Ivan Brezina a docent České zemědělské univerzity v Praze Milan Lstibůrek. A protože  nic neubírá jejich názorům na aktuálnosti, pouze se Bursíkem  tak chránění broučci ze sídliště, které jim vybudoval na Šumavě, od té doby přesunuly do  všech lesů u nás, přetiskuji ho v plném znění. Opravdu tam tehdy uvedli zajímavé informace, které stojí za zamyšlení:

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

Právě přítomno: 797 hostů a žádný člen

Odebírejte Fragmenty

 

NEJVÍCE ČTENÉ ČLÁNKY

Kliknutím na obrázek získáte článek


Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %