Volby vyhrála nespokojenost Doporučený

  • pátek, říj 12 2018
  • Napsal(a) 
Jan Kopal Jan Kopal Snímek archiv autora

Týden po volbách se nese ve znamení rozdělování funkcí a trafik, uzavírání koalic a očerňování politické konkurence. O pořádnou sebereflexi se ale pokusil jen málokdo. Tragicky nízká neúčast a všeobecná znechucenost politikou a politiky se přechází. Komu vlastně ještě důvěřujeme? Prezidentovi a potom dlouho nic. „Vítězové“, kteří mají reálně 7 a 8 % zisku voličských hlasů si hrají na politické hegemony. Realita je ale jiná. Jde o politické trpaslíky, kteří se vydávají za obry a duševní velikány. Touha po moci rozdrtí vše a boří ideové příkopy a mantinely. 

 

Jako člen volební komise jsem zaznamenal velkou nechuť a nedůvěru ke komunálním politikům i u těch, kteří nakonec do volebních místností dorazili. Mnoho lidí neuplatnilo plnou sílu voličského hlasu (např. ze 65 možných hlasů dali pouhé dva). Nadávky a nelichotivá slova byla nejčastějšími slovy na adresu politiků.

Zažít někoho, kdo s úsměvem na rtu přišel podpořit svého favorita, patřilo k okrajovým jevům. Lidé neuplatňují pozitivní volbu, ale volbu negativní – zpravidla volí proti někomu, jehož politický vzestup nechtějí dopustit.

Ve finále bývají zklamáni všichni. Vítěze voleb obejdou a političtí rivalové, jejichž programy nemají styčné plochy, se vesele objímají a společně pózují. Hlavní je, že mají přístup ke korytu. Touha po moci rozdrtí vše a boří ideové příkopy a mantinely. A voliči, ty na svůj reparát počkej další čtyři roky a pěkně se usmívej, jak jsme tě zase dostali…

Zveřejněno v POLITIKA

Související položky (podle značky)

Tištěná revue Fragmenty

Další ukázky ZDE

Opusťme EU dokud je čas!

Pomozte dětem

Život detem

PROTIPROUD

 

STRAŠIDLA ZE ZÁLESÍ

 

Presentace

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %