Tripartita hází malé a střední podnikatele přes palubu Doporučený

  • úterý, bře 17 2015
  • Napsal(a)  Jan Skopeček, ekonomický expert ODS
Jan Skopeček, profesor na Vysoké škole ekonomické v Praze Jan Skopeček, profesor na Vysoké škole ekonomické v Praze snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Tripartitu drobný podnikatelský stav zjevně nezajímá. Je schopna ještě tak vyslyšet zájmy největších průmyslových hráčů, ale tím ohledy na podnikání končí. Hlavní slovo na tripartitě mají s ČSSD personálně srostlé odbory, které chtějí podnikání dlouhodobě škodit. Vzpomeňme si na nedávnou ostudnou "Středulovu třetinovou sádru pro OSVČ", kdy šéf odborů navrhoval zvýšit povinné odvody živnostníků na zdravotní pojištění přesto, že v realitě podnikatelé odvedou až dvojnásobek prostředků, než které ze systému čerpají. Podporou registračních pokladen hází tripartita malé a střední podnikatele přes palubu.

 

Registrační pokladny zatíží zejména nejmenší živnostníky, které ohrozí na jejich existenci. Přitom malé a střední podnikání tvoří páteř naší ekonomiky a z velké části se podílí na nabídce pracovních míst. Zejména to by si odboráři měli uvědomit. Vláda do projektu registračních pokladen vkládá nepatřičné naděje. Případný vyšší výběr daní bude draze vykoupen likvidací části živnostenského sektoru. Vláda, ani ostatní členové tripartity, přitom nekalkulují s obrovskými náklady na informační technologie spojené s elektronickou evidencí tržeb jak na straně podnikatelů, tak na straně státu. Největší podvody s DPH navíc nepocházejí od živnostníků, ale od mnohem větších firem. To dobře ví i naše vláda, a přesto chce nákladnou regulací zatížit ty nejmenší. Zřejmě proto, že ti nejmenší mají jen velmi omezenou možnost, jak se proti takovým nesmyslným opatřením vlády bránit.

 © Kulturní komise ČR

Související položky (podle značky)

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

Tištěná revue Fragmenty

Další ukázky ZDE

Opusťme EU dokud je čas!

Pomozte dětem

Život detem

 

PROTIPROUD

 

ETARGET novy 300x250

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %